Skrzyżowanie Matyi/Wierzbięcice/Królowej Jadwigi fot. Sławek Wąchała

Poznań: Przebudowa na Wierzbięcicach – i pierwsze zmiany w organizacji ruchu

Na odcinku, na którym prowadzone będą roboty, od piątku obowiązuje zakaz parkowania. Kierowcy nie przestrzegający przepisów muszą liczyć się z tym, że ich samochód zostanie odholowany.

Podczas pierwszego etapu robót, na odcinku od dawnego dworca PKS do skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r., ul. Wierzbięcice będzie ulicą jednokierunkową. Poruszać się nią będą mogły samochody jadące od centrum w kierunku ulic 28 Czerwca 1956 r. oraz Górna Wilda. Pojazdy zmierzające w kierunku przeciwnym zostaną poprowadzone objazdem przez ulice Przemysłową, Wujka i Przemysła II.

Na ulicach Niedziałkowskiego, Świętego Czesława, Żupańskiego i Spychalskiego – prostopadle krzyżujących się z ul. Wierzbięcice – ruch zostanie utrzymany, a kierowcy w pierwszych tygodniach przebudowy będą mieli umożliwiony przejazd przez skrzyżowania, które będą znajdowały się na obszarze budowy.

Wschodnia część ul. Wujka (od strony Oddziału Paszportów Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego), stanie się na czas prowadzenia robót drogą bez przejazdu. Kierowcy nie będą mogli skręcić w ten fragment ulicy od ul. Wierzbięcice.

Prace mające na celu wprowadzenie na czas przebudowy tymczasowej organizacji ruchu rozpoczną się już w weekend 14 – 16 sierpnia (od piątku do niedzieli).

Prace mające na celu wprowadzenie na czas przebudowy tymczasowej organizacji ruchu rozpoczną się już w weekend 14 – 16 sierpnia (od piątku do niedzieli).

W trakcie remontu ulicą Wierzbięcice nie będą kursować pojazdy komunikacji miejskiej. Tramwaj linii nr 10 od 17 sierpnia (poniedziałek) pojedzie objazdem ulicami Górna Wilda i Królowej Jadwigi.

Na ul. Górna Wilda (za ulicą Niedziałkowskiego) zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki Półwiejska, z których będą korzystały tramwaje linii nr 2, 9, 10.

Zmieniona zostanie także trasa autobusowej linii nocnej numer 243. Autobus z ulicy Towarowej pojedzie przez al. Króla Przemysła II, Przemysłową i Roboczą, natomiast w rejonie Wildy trasa poprowadzi identycznie jak dla linii nr 171.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje, że pytania dotyczące przebiegu rozpoczynającej się w poniedziałek (17 sierpnia) przebudowy torowisk w ul. Wierzbięcice i związanych z nią zmian w organizacji ruchu, a także uwagi dotyczące jej realizacji będzie można kierować i zgłaszać pod numerem telefonu 792 925 372.

Kontakt z wykonawcą będzie możliwy nie tylko za pośrednictwem telefonu. W dni robocze, w godz. 8.00-16.00 mieszkańcy Poznania i wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje na temat postępu prac w biurze budowy, które stałą działalność rozpocznie 24 sierpnia. Będzie się ono znajdować w budynku przy ul. Wierzbięcice 39.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar