nowy chodnik przy Królowej Jadwigi fot. PIM

Poznań: Przebudowa chodnika na ul. Królowej Jadwigi zakończona

Chodnik na odcinku od Półwiejskiej do Karmelickiej po północnej stronie ulicy Królowej Jadwigi jest już gotowy i można z niego korzystać. Są już też posadzone drzewa!

– W zeszłym roku nowa zieleń pojawiła się na ul. Karmelicką, gdzie posadzono między innymi cztery platany – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Teraz kilkanaście wiązów będzie rosło po północnej stronie ul. Królowej Jadwigi, gdzie tej zieleni bardzo brakowało. Nawiązujemy tym samym do historycznego charakteru tej ulicy i założeń sprzed ponad stu lat tzw. ringu Stubbena, gdzie pasy zieleni otaczały śródmieście w miejscu zlikwidowanych pruskich fortyfikacji.

– Oprócz nowych drzew posadziliśmy też lilaki, irgi szwedzkie i założyliśmy trawniki. Zamontowaliśmy kosze na śmieci oraz ławki – dodaje Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowy chodnik poprawił funkcjonalność układu komunikacyjnego w tym rejonie, nie mówiąc już o znaczeniu nowych nasadzeń zieleni. Zasadnicze prace budowlane zostały zakończone, wykonawca musi jeszcze tylko wymalować oznakowanie poziome ul. Królowej Jadwigi, na odcinku od Drogi Dębińskiej do ul. Półwiejskiej. Tę czynność zaplanowano na godziny nocne, ponieważ wówczas ruch jest najmniejszy. Jednak by ją wykonać – musi nadejść prawdziwa wiosna, bez przymrozków, bo to one uniemożliwiają prace malarskie.

PIM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze