Poznań: Prokuratura nie będzie prowadziła postępowania w sprawie śmiercią pacjentki zakażonej koronawirusem

Prokuratura Okręgowa
Odmowa wszczęcia postępowania wynika z faktu, że informacje sugerujące nieprawidłowości w szpitalach, w których przebywała pacjentka, były nieprawdziwe. Tak powiedział Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Przypomnijmy: pacjentka zarażona koronawirusem trafiła do szpitala im. Strusia w Poznaniu, na oddział zakaźny, ze szpitala w Puszczykowie. I to właśnie pracownicy tego szpitala – tak przynajmniej podpisali się pod listem – wystosowali do mediów list otwarty opisujący nieprawidłowości przy przyjmowaniu pacjentki do szpitala. Zarzucili szpitalowi w Puszczykowie nie stosowanie procedur ochronnych dla innych pacjentów i personelu oraz chęć „zamiecenia sprawy pod dywan”, a szpitalowi im. Strusia w Poznaniu – odmowę przyjęcia pacjentki, mimo że jej stan wskazywał na konieczność umieszczenia jej na oddziale zakaźnym.

Pacjentka zmarła 12 marca i tego samego dnia prokuratura powiadomiła o złożonym żądaniu wydania dokumentacji medycznej od obu szpitali: w Puszczykowie i na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, by sprawdzić, czy zarzuty przedstawione w liście są zasadne.

Po dwóch dniach badania dokumentacji medycznej prokuratorzy uznali, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania. Prokurator Wawrzyniak dodał, że w związku z epidemią koronawirusa w mediach pojawia się wiele niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji. To była jedna z nich.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: