Poznań: Prezydent Jaśkowiak na Skałce. „To kpina z Polek i Polaków”

złożenie kwiatów na grobach zasłużonych Wielkopolan fot. UMP
Prezydent Poznania złożył kwiaty na grobach zasłużonych Wielkopolan przed 1 listopada, by zdążyć przed zamknięciem cmentarzy zarządzonym przez rząd. „Mamy najsłabszy w Europie i najgorszy w historii Polski rząd” – podsumował Jacek Jaśkowiak.

Zazwyczaj składanie kwiatów wspólnie przez prezydenta, starostę, marszałka i wojewodę było kameralną, wzruszającą uroczystością na poznańskiej Skałce, czyli cmentarzu świętego Wojciecha, a także na Cytadeli i przy pomnikach, która odbywała się 1 listopada.

Tym razem jednak, z powodu ograniczeń rządowych, prezydent zrobił to sam, jeszcze przed zamknięciem cmentarzy przez rząd.
„Zamknięcie cmentarzy tuż przed świątecznym weekendem to skrajna nieodpowiedzialność rządu” – napisał Jacek Jaśkowiak w mediach społecznościowych. – „To kpina z Polek i Polaków. To straty dla ludzi, którzy kupili wieńce na groby bliskich, dla właścicieli stoisk przy cmentarzach oraz dla samorządów, które poniosły koszty m.in. zmiany organizacji ruchu. Sposób działania decydentów pokazuje, że w tak trudnym czasie, jak obecnie, mamy najsłabszy w Europie i najgorszy w historii Polski rząd. Konsekwencją są kolejne rekordy zakażeń”.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: