Poznań: Prawie 80 tysięcy osób odwiedziło Poznań Game Arena (PGA)

Trzy dni, które przejdą do historii. Tak można podsumować tegoroczne targi Poznań Game Arena (PGA), które odwiedziło prawie 80 tysięcy osób!

Duży wpływ na frekwencję z pewnością miały premiery długo wyczekiwanych przez graczy tytułów: Cyberpunka 2077 i Watch Dogs Legion, ale to był tylko jeden ze składników, które przełożyły się na finalny sukces targów. Ogromnym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyły się turnieje esportu. W tym roku zwiedzający mogli na żywo śledzić m. in. zmagania w Polskiej Lidze Esportowej, czy Farming Simulator League. Również wielu innych wystawców organizowało własne turnieje, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Uzupełnieniem odbywających się targów ponownie były wydarzenia towarzyszące. Równolegle z PGA odbywała się m.in. konferencja Game Industry Conference dedykowana przede wszystkim twórcom gier. Podczas zorganizowanych prelekcji można było posłuchać czołowych deweloperów ze świata gamingu, którzy dzielili się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i wskazówkami na temat procesu tworzenia gier.

Ukoronowaniem pierwszego dnia targów był koncert Epic Game Music. Dzięki znakomitej muzyce i oprawie audiowizualnej widzowie zgromadzeni w Sali Ziemi mogli przenieść się do magicznego świata gier i usłyszeć na żywo utwory znane z wielu popularnych produkcji gamingowych.

Sobotni wieczór zwieńczyła z kolei gala CEEGA, podczas której wręczono wyróżnienia dla najlepszych gier z regionu. Jednym z wielu znamienitych gości wydarzenia był Paweł Lewandowski, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który nie tylko wręczył statuetkę dla najlepszej gry, ale również odwiedził targi Poznań Game Arena, gdzie spotkał się z polskimi twórcami, jak również obejrzał przedpremierowy pokaz gry Cyberpunk 2077.

Poznań Game Arena (PGA) 2020. Kiedy?

9 października rozpocznie się przyszłoroczna największych targów gier w Europie Środkowo-Wschodniej.

mat. pras. / AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: