Powiatowy Urząd Pracy fot. UMP

Poznań: Pracodawcy mogą się starać o wsparcie na zatrudnienie pracowników

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu oferuje pomoc finansową firmom z Poznania i powiatu poznańskiego, które chcą zatrudnić nowych pracowników.

Form wsparcia jest kilka: urząd pracy może wysłać przyszłego pracownika na kursy przyuczające go do wykonywanego zawodu. Pracodawca nie musi za nie zapłacić, a dodatkowo przyszły pracownik za udział w kursie otrzymuje stypendium wypłacane przez urząd pracy.

Warto dodać, że w ramach realizowanych programów urząd pracy ma możliwość zorganizowania stażu dla osób z każdej kategorii wiekowej, także takich, które nie posiadają żadnego doświadczenia zawodowego na oferowanym stanowisku.

Kolejna formą są prace interwencyjne: w ramach tej formy pomocy pracownik wykonuje pracę na podstawie umowy o pracę, a urząd pracy zwraca pracodawcy część kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne.

PUP w Poznaniu oferuje także wsparcie finansowe dla pracodawców zatrudniających osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy:

– świadczenie aktywizacyjne – dla zatrudniających rodziców powracających na rynek pracy (refundacja części kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne)
– dofinansowanie wynagrodzenia do zatrudnienia pracownika po 50. roku życia
– dofinansowanie wynagrodzenia do zatrudnienia pracownika do 30. roku życia – bon zatrudnieniowy.

Pracodawca zainteresowany którąś z tych form wsparcia musi złożyć wniosek w PUP i podpisać z urzędem stosowną umowę. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie urzędu.

PUP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze