Poznań: Prace na ul. św. Wawrzyńca zbliżają się do końca

św. Wawrzyńca fot. PIM

Kończą się prace budowlane – za to rozpoczęły się te przy instalacji nowego oświetlenia i sygnalizacji, wkrótce zacznie być sadzona zieleń. Budowa nowego odcinka ul. św. Wawrzyńca zbliża się do końca.

– Jeszcze w tym roku planowane jest zakończenie prac budowlanych na ul. św. Wawrzyńca – zapewnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Postępy prac są więc już bardzo dobrze widoczne. Powstanie nowej części tej ulicy, pomiędzy ul. Kościelną a Żeromskiego, odciąży część śródmiejskiego odcinka ul Dąbrowskiego, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc.

Większość nowego odcinka jezdni pokryły już pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej, układane są także chodniki, krawężniki i obrzeża ulicy. Wyraźnie widać już zarys powstającej drogi rowerowej. Roboty drogowe już się tu kończą, trwa natomiast montaż instalacji dla nowego oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Gdy się zakończy – na plac budowy wejdą pracownicy zieleni i posadzą zaplanowane tu drzewa i krzewy. Na końcu zostanie zamontowana mała architektura oraz wykonane oznakowanie. Roboty obejmują także budowę przystanków autobusowych oraz zjazdów do posesji, a także rozbudowę skrzyżowań.

Nowa droga będzie jednojezdniowa, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

PIM