Jana Pawła II fot. ZDM

Poznań: Prace na ul. Jana Pawła II. Mogą być utrudnienia w ruchu!

23 kwietnia rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie odcinka trzeciego pasa na ulicy Jana Pawła II. Od rana będą punktowo frezowane nawierzchnia jezdni oraz drogi rowerowej, a później nakładana nowa nawierzchnia.

Prace potrwają do końca kwietnia. Nie powinny znacząco wpływać na ruch pojazdów na ulicy Jana Pawła II, możliwe są krótkotrwałe zawężenia skrajnego pasa.

Powstający na ul. Jana Pawła II trzeci pas będzie alternatywę dla przejazdu przez ul. Garbary, gdzie powstaje buspas. Trzeci pas zostanie wytyczony od dworca autobusowego do wysokości budynku Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Obecnie ulica posiada w tym miejscu dwa pasy do jazdy prosto oraz jeden wyznaczony do skrętu do PCSS.

Jadący ul. Wyszyńskiego będą też mieli do dyspozycji dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Jana Pawła II (obecnie jest tylko jeden). Dzięki nim oraz utworzeniu trzeciego pasa poprawi się bezpieczeństwo i płynność przejazdu. Kierowcy nie będą musieli zmieniać pasa ruchu na krótkim odcinku na wysokości dworca autobusowego, tylko wykonać ten manewr bezpiecznie na dłuższym odcinku drogi.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze