Poznańska Grupa Eksploracyjna w parku Kasprowicza fot. Zapomniany Poznań

Poznań: Poznańska Grupa Eksploracyjna w akcji, czyli kolejny schron zabezpieczony

Tym razem eksploratorzy zajęli się bardzo ciekawym obiektem znajdującym się w parku Jana Kasprowicza, znów na prośbę Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pracownikom ZZM podczas prac w poznańskich parkach zdarza się natrafić na nieoczekiwane znalezisko z czasów drugiej wojny światowej. Nie chodzi tu o jakieś tajne i wcześniej nieznane obiekty, ale schrony, które po drugiej wojnie światowej zostały zamknięte i zabezpieczone, jeśli nie były do niczego potrzebne.

Okazało się, że zniszczeniu uległa część wewnętrzna schronu, czyli korytarz oraz klatka schodowa, które wyburzono na potrzeby postawienia budynku.

Poznańska Grupa Eksploracyjna została poproszona o pomoc i koordynację prac przy zabezpieczeniu wejścia do schronu, a właściwie szczeliny przeciwlotniczej. Rozsypująca się, betonowa płyta została zastąpiona porządną, zbrojoną płytą betonową, “która z całą pewnością będzie trwalsza i zapewni bezpieczeństwo przed upadkiem do wnętrza klatki schodowej schronu” – uważają specjaliści z Poznańskiej Grupy Eksploracyjnej.

Oczywiście przy okazji szczelina została dokładnie obejrzana, sfotografowana i naniesiona. A Poznańska Grupa Eksploracyjna tajemniczo zapowiada wkrótce kolejne atrakcje z podziemnego Poznania, które mieszczą się po sąsiedzku…

4.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze