Straż Pożarna Fot. Sławek Wąchała

Poznań: Pożar na Gwarnej

Około godziny 16.00 doszło do pożaru w jednej z kamienic przy ulicy Gwarnej. Zaczął palić się dach budynku. Ogień gasiło 5 zastępów straży pożarnej.

Nikomu nic się nie stało, ale z powodu akcji gaśniczej został wstrzymany ruch tramwajów przez ulicę Gwarną. Tramwaje kursują objazdami, co jest dość dotkliwe w chwili, gdy z powodu remontu jest wyłączona trasa przez Dowbora-Muśnickiego.

Akcja strażaków trwa, więc nie wiadomo, kiedy ruch zostanie przywrócony.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Mieszkaniec
Mieszkaniec

Wszystko wszystkim, ale postawa energetyki nadaje się do prasy. Zgłoszenie wyłączenia prądu wysłane z adresu Gwarna 7. Panowie przyjechali wyłączyli obiekt na Gwarnej 9. Jak potem tłumaczyli- jakiś Pan powiedział, że w lokalu, gdzie był pożar zgasło światło. Nie sprawdzając tego pojechali zostawiając ludzi w kamienicy bez prądu. Natomiast lokal w którym był pożar i w którym straż używa właśnie wody pod załączony napięciem. Lokal zgodnie ze zgłoszeniem jest zasilany z zupełnie osobnego przyłącza. Oczywiście energetyka nie widzi w tym problemu narazila strażaków na niebezpieczeństwo i świadomie zaszkodziła ludziom w kamienicy, którzy do 20:30 pozostawali bez prądu, a co za tym idzie bez ogrzewania. Brawo dyspozytor i ekipa w terenie widać wiedza i umiejętność działania pierwsza klasa ale to tylko Polska