Poznań: Powstaną nowe biletomaty

Mera Operator dostarczy do Poznania 25 nowych biletomatów. Umowa podpisana z ZTM zakłada zarówno dostarczenie, jak i zarządzanie urządzeniami.

Obecnie w stolicy Wielkopolski znajduje się 90 biletomatów. Można w nich nie tylko kupić różne rodzaje biletów, ale również m.in. doładować karty PEKA. Teraz dodatkowo w mieście ma się pojawić 25 nowych urządzeń. – Podejmując decyzję o lokalizacjach będziemy brali pod uwagę wskazania Rad Osiedli oraz samorządów aglomeracji poznańskiej, z którymi wspólnie organizujemy transport – tłumaczy Jan Gosiewski, dyrektor ZTM Poznań.

Nowe biletomaty stacjonarne, BS-10, mają obsługiwać karty zbliżeniowe oraz umożliwić płatność za pomocą telefonów komórkowych (przy użyciu BLIK). Oczywiście będzie w nich można również płacić za pomocą gotówki. Nowe maszyny zostały również przystosowane do osób niepełnosprawnych, tak żeby i one były w stanie łatwo skorzystać z urządzenia.

– Automaty biletowe zostaną również wyposażone w baterie solarne. Ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na daszku urządzenia zmieniają energię słoneczną w elektryczną. Zastosowane rozwiązanie ogranicza zużycie energii oraz redukuje koszty eksploatacji biletomatu – mówi Adam Filutowski, prezes Mera Operator.

Lokalizacje nowych urządzeń nie są jeszcze znane. ZTM ma o nich informować na bieżąco.

ZTM / SS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze