Poznań: Powstał nowy stadion. „Posłuży wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży”

stadion lekkoatletyczny fot. Adrian Wykrota
Na Kampusie Morasko powstał nowy stadion lekkoatletyczny, który będzie służył studentów UAM. Obiekt kosztował ponad 16 milionów złotych.

– Oddając do użytku ten obiekt, kończymy realizację programu wieloletniego, ustanowionego na mocy ustawy z 22 lipca 2004 roku. Jego realizacja zajęła nam 15 lat, ale przez te lata zbudowaliśmy kampus naszego uniwersytetu na Morasku. Pragnę podkreślić, że poprzez realizację tego programu wzbogaciło się nie tylko miasto Poznań, w którym nasza uczelnia ma swoją siedzibę. Część środków trafiła także do Kalisza i do Piły. Dzięki temu programowi nasz uniwersytet wkroczył już zdecydowanie w XXI wiek – podkreślił prof. Tadeusz Wallas, prorektor UAM.

W skład nowego obiektu sportowego wchodzą: część lekkoatletyczna (z bieżnią tartanową sześciotorową o długości 400 metrów i ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich o długości 100 metrów); boisko do piłki nożnej (ze sztuczną nawierzchnią); tor dla rolkarzy (o długości ok. 500 metrów z nawierzchnią z masy asfaltowej); kort tenisowy (otwarty o wymiarach 35,2 x 17,9 metrów z nawierzchnią z masy akrylowej) oraz siłownia zewnętrzna.

–  Nowe obiekty przyczyniają się do poprawy jakości naszej pracy, jako wykładowców i trenerów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Jestem głęboko przekonana, że nasz kompleks posłuży wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dla naszych studentów została opracowana oferta dydaktyczna i już w semestrze letnim będą mogli korzystać z nowej bazy – wyjaśniła Karolina Perz, zastępca dyrektora Studium.

Koszt realizacji inwestycji to 16 milionów złotych. 5 milionów uczelnia otrzymała z dofinansowania. Reszta została pokryta ze środków własnych uczelni.

mat. pras. / as

Podziel się: