Poznań: Ponad trzy miliony złotych na przebudowę stadionu piłkarek

Miasto zdecydowało się wydać trzy miliony złotych na przebudowę stadionu dla piłkarek Polonii Poznań. Po renowacji obiekt ma spełniać wszystkie wymogi stawiane przez PZPN.

– W ciągu około pół roku od podpisania umowy wykonawca ma nie tylko wybudować boisko główne z trawiastą nawierzchnią wraz z oświetleniem, nagłośnieniem i trybunami, lecz także zaadaptować istniejące kontenery socjalne do pełnienia funkcji zaplecza magazynowego. Przy stadionie powstaną parkingi, dojazdy i ogrodzenie zgodne z wymogami licencyjnymi PZPN. Na terenie stadionu zainstalowany zostanie także monitoring. Główne boisko klubu powstanie po usunięciu istniejącej na terenie obiektu skarpy. Jej likwidacja pozwoli na zbudowanie w przyszłości dodatkowej płyty treningowej. Boisko piłkarskie będzie miało 105 m długości i 68 m szerokości. Od jego północnej strony oraz częściowo od strony zachodniej powstaną trybuny, które będą mogły pomieścić 500 osób – tłumaczą przedstawiciele Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Pozostaje pytanie o zasadność inwestycji. Klub Polonia Poznań jest w fatalnej sytuacji finansowej i po tym sezonie i tak opuści najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce. Na chwilę obecną piłkarski z Poznania zajmują w tabeli ekstraligi ostatnią pozycję. Ich dorobek punktowy również nie wygląda zbyt optymistycznie. Jeden (!!!) zdobyty punkt w… osiemnastu meczach i bilans bramkowy 9:80.

Inwestycję zrealizuje firma EKSPERTIS Budownictwo z Poznania. Na przebudowę obiektu miasto przeznaczy 3 247 000 złotych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: