Poznań: Policjant zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Wracając z wakacji

Tomasz Synoradzki fot. policja Poznań
Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce zauważył samochód, który jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymał go – i okazało się, że kierowca miał 3 promile alkoholu we krwi…

Wszystko wydarzyło się 30 czerwca podczas powrotu z rodziną z wakacji, na trasie Międzyrzecz – Trzciel w miejscowości Świdwowiec. Asp. Tomasz Synoradzki, policjant z jeżyckiego komisariatu, zauważył na trasie samochód marki Renault, który jechał całą szerokością drogi i stwarzał zagrożenie dla innych. Widząc styl i sposób jazdy oraz manewry, jakie wykonywał kierowca osobówki, aspirant nabrał podejrzeń, że jest pod wpływem alkoholu.

Policjant szybko ocenił sytuację i wykorzystał okazję, aby go wyprzedzić, a następnie zaczął spowalniać jazdę, by zatrzymać samochód. Kierowca osobówki nie reagował jednak na żadne sygnały i zjechał na drogę gruntową, po czym przyspieszył i zaczął uciekać.

Widząc to, policjant zawrócił i ruszył za nim. Sytuacja była bardzo dynamiczna. W pewnym momencie funkcjonariusz zajechał mu drogę w sposób uniemożliwiający dalszą jazdę, szybko podbiegł do kierującego i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Przeprowadzone badanie, potwierdziło ponad 3 promile alkoholu. Teraz czeka go sprawa przed sądem, a za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat więzienia.

KMP Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: