Poznań: Policjanci wyjaśnili zabójstwo sprzed lat

policja fot. policja
W maju 2015 roku, w jeziorze Lusowskim znaleziono zwłoki wędkarza. Po latach policjanci z poznańskiego Archiwum X, KP Tarnowo Podgórne i prokuratorzy z Prokuratury Poznań Grunwald wykryli zabójcę.

Przyczyną śmierci było utonięcie i początkowo wydawało się, że to nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło podczas wędkowania. Ale niedawno w Tarnowie Podgórnym był napad na jedną z restauracji. Po napadzie policjanci z miejscowego komisariatu wytypowali i zatrzymali trzech sprawców. Wszyscy trafili do aresztu. Okazało się wkrótce, że jednym z aresztowanych był przybrany syn nieżyjącego wędkarza. I wtedy pojawiły się informacje, że mógł mieć on związek ze śmiercią ojczyma.

W sprawę zaangażowali się policjanci z Archiwum X działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 42 latka znaleźli jego pamiętnik. Było w nim opisane zabójstwo ojczyma.

Mężczyzna został oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Poznań Grunwald. Na podstawie materiałów dowodowych został mu przedstawiony zarzut zabójstwa.

KWP, el