Poznań: Policjanci uratowali mężczyznę – i musieli się bronić przed agresją

poszukiwania archiwum fot. policja
Policjanci z Czerwonaka uratowali życie mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie. A później, ze względu na jego agresywne zachowanie, musieli pomóc załodze karetki odtransportować go do szpitala.

20 maja wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku otrzymali zgłoszenie z prośbą o interwencję. W jednym z domów doszło do awantury pomiędzy małżonkami. Na miejsce został wysłany patrol. Kiedy policjanci przyjechali pod wskazany adres, dowiedzieli się, że mężczyzna będący stroną konfliktu chwilę wcześniej odszedł w kierunku lasu.

Mundurowi, przeczuwając co się może wydarzyć, od razu rozpoczęli jego poszukiwania. Po chwili, obserwując teren na skraju lasu, zauważyli między drzewami niewyraźną postać. Kiedy podbiegli bliżej, okazało się, że na gałęzi drzewa wisi mężczyzna. Był siny i nie oddychał. Natychmiast go odcięli, wezwali karetkę i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po chwili mężczyzna ponownie zaczął oddychać i odzyskał przytomność.

Załoga karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zabrała mężczyznę do szpitala. Z uwagi na agresywne zachowanie pacjenta w czasie transportu ratownikom medycznym towarzyszyli policjanci.

KWP, el

Podziel się: