Poznań: Policja przypomina o bezpieczeństwie podczas wypoczynku

bezpieczeństwo nad wodą fot. policja
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – tak nazywa się ogólnopolska kampania, w ramach której poznańscy policjanci, patrolując miejskie kąpieliska, przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą i terenach przywodnych.

2 lipca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odwiedzili miejskie kąpieliska, gdzie rozdawali materiały informacyjne na temat najczęściej spotykanych wypadków podczas wakacji – oraz tego, jak ich unikać.

Czas upalnych dni wiąże się ze spędzaniem czasu nad wodą wraz z orzeźwiającymi kąpielami. Niestety, taka forma wypoczynku letniego wiąże się z niebezpieczeństwem i nieszczęśliwymi wypadkami, dlatego policjanci nad jeżyckimi jeziorami przypominali, aby zachować szczególną ostrożność.

Należy również pamiętać o korzystaniu z kąpieli wodnych wyłącznie w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników. Ważną kwestią jest to, że alkohol i woda nie idą w parze – nawet mała ilość alkoholu w połączeniu z wysoką temperaturą wpływa na naszą koncentracje i koordynacje ruchową. Dlatego po alkoholu absolutnie nie należy się kąpać.

Nie powinno się też wchodzić bezpośrednio do zimnej wody z ostrego słońca, bo jest to niebezpieczne dla zdrowia, tak samo, jak zbyt długie przebywanie na słońcu. Szczególnie dzieci powinny mieć osłonięte głowy czapkami lub kapeluszami, a ciało nasmarowane olejkiem ochronnym.

Funkcjonariusze właśnie na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników letniego wypoczynku kładli największy nacisk – bo to właśnie oni bardzo często padają ofiarą różnych zagrożeń. Dziecka nie wolno spuszczać z oczu nad wodą, bo to, że się zgubi w tłumie ludzi, to jeszcze najmniejsze zagrożenie…

– Czas wolny od zajęć domowych i szkolnych niezwalania nas od wyłączenia trzeźwego myślenia i dbania o nasze bezpieczeństwo – ostrzegają funkcjonariusze.

KMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: