Poznań: Policja apeluje o ostrożność na cmentarzach

policja na cmentarz fot. policja

Przed 1 listopada policjanci z Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozmawiają z mieszkańcami Poznania o zagrożeniach podczas wizyty na cmentarzach.

Policjanci na cmentarzach informują o niebezpiecznych sytuacjach, na jakie trzeba być mocno wyczulonym i zachować daleko idącą ostrożność, a także rozdają ulotki informacje oraz elementy odblaskowe.

„Pamiętajmy, że złodzieje z reguły działają w grupie, często wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, mające na celu odwrócić uwagę osoby okradanej” – apelują policjanci. – „Podczas robienia porządków przy grobach, nie należy pozostawiać torebek, płaszczy czy innych drogocennych przedmiotów bez nadzoru. Pieniądze, dokumenty, czy telefony komórkowe, w miarę możliwości należy trzymać przy sobie, w wewnętrznej kieszeni ubrania. Taką postawą możemy utrudnić złodziejowi ewentualną kradzież. Udając się na cmentarz ograniczmy się także do zabierania ze sobą niewielkiej ilości pieniędzy i pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa związanych z rozprzestrzenieniem się wirusa SARS-CoV-2”.

Najmłodsi mogli usłyszeć od policjantów, aby nie oddalali się od swoich rodziców, a starszym osobom przypominano o pilnowaniu swoich dokumentów, torebek, portfeli i innych cennych rzeczy, szczególnie korzystając ze zbiorowego transportu miejskiego.

Policjanci apelowali także o rozsądną i rozważną jazdę zgodną z przepisami.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: