Poznań: Pogrzeb dziewczynki potrąconej na pasach. „Jesteśmy bardzo poruszeni”

wypadek na Opolskiej fot. Tadeusz Foryszewski twitter
Dziś odbędzie się pogrzeb dziewczynki, która została potrącona na przejściu dla pieszych na poznańskim Świerczewie.

Wypadek od początku mocno poruszył cały Poznań. 8-letnia Maja przechodziła przez przejście dla pieszych na poznańskim Świerczewie, kiedy została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Jak się okazało dziewczynka miała zielone światło. Mimo podjętej reanimacji niestety nie udało się jej przeżyć.

Śmierć poruszyła cały Poznań. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydawała m.in. szkoła dziewczynki. – „Śmierć ta spowodowała wiele emocji w naszej szkole i z pewnością jeszcze wiele ich przed nami. Nauczyciele rozmawiali z uczniami o tym, co się wydarzyło. Ustalono, że uczniowie zawsze mogą zwrócić się do nauczyciela, jeśli będą chcieli zadać jakieś pytania dotyczące tej trudnej sytuacji. W pierwszej kolejności dzieci z klasy zmarłej dziewczynki otoczone zostały opieką szkolnego psychologa i pedagoga” – czytamy w oświadczeniu.

Co z kierowcą samochodu? Czy usłyszy zarzuty?

Dzięki relacji naocznych świadków bardzo szybko pojawiły się informacje, że kobieta wjechała na przejście dla pieszych mając czerwone światło. Wersja ta została później potwierdzona. 69-latka, która prowadziła pojazd, tłumaczyła że została oślepiona przez słońce.

Mimo zapisów z monitoringu oraz relacji świadków kobieta w dalszym ciągu nie usłyszała zarzutów. Te mają się pojawić w przyszłym tygodniu, kiedy wszystkie czynności związane ze śledztwem zostaną już zakończone. 

Więcej na ten temat:

Poznań: Sprawa dziewczynki potrąconej na Opolskiej – śledztwo trwa. Kiedy zarzuty?

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: