Fort V, fot. Fort V

Poznań: Pogadajmy o losach Fortu V!

Oglądanie ruin, schodzenie pod ziemię aż do… fortecznych toalet, a na zakończenie kawa i ciacho. Bartosz Waliszewski oraz Sebastian Monczyński zapraszają w samo południe na zwiedzanie Fortu V przy Lechickiej.

” Zapraszamy na spacer po czeluściach i zakamarkach ruin Fortu V. Gwarantujemy, że w Poznaniu nikt takich nie ma!” – kuszą pomysłodawcy wycieczki i jej przewodnicy.

Zwiedzanie rozpocznie się od spaceru po parku, by po jakimś czasie zejść pod ziemię. Tam będzie można zobaczyć toalety forteczne albo… strop na ziemi. Stropy co prawda zazwyczaj nie są na ziemi, ale przewodnicy obiecują, że wyjaśnią na miejscu, o co chodzi.

Po spacerze będzie można wejść na kawę/herbatę i ciacho do pobliskiego hotelu “Lechicka”, który bardzo wspiera rewitalizację fortu i posłuchać, jakie plany wobec niego mają jego opiekunowie. Bartosz Waliszewski i Sebastian Monczyński zapewniają, że każda opinia jest ważna i każdy pomysł wart obgadania. Wszystko razem zostanie ujęte w projekcie rewitalizacji fortu, który ma być gotowy do końca roku i przekazany władzom Poznania.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, proszą jednak o ubiór odpowiedni na wędrówkę po lesie i podziemiach. Spotkanie jest organizowane w ramach projektu “Historia, Kultura, Ludzie – Naramowicka Strefa Społeczna” współfinansowanego ze środków Miasta Poznania.

Mat.pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze