Poznań: Podwyżka cen wody i ścieków. Aquanet podał stawki

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Od 7 października, zgodnie z zatwierdzoną w ubiegłym roku taryfą za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, będą obowiązywać nowe ceny za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

To drugi rok obowiązywania zatwierdzonej rok temu taryfy opłat. Zgodnie z przyjętymi wówczas regulacjami od dnia 7.10.2022 będą obowiązywać nowe ceny za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.
– Zmianie ulegnie także wysokość opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości do świadczenia usług urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych – wyjaśnia Zofia Koszutska- Taciak, rzeczniczka prasowa Aquanetu.

W drugim roku obowiązywania taryfy gospodarstwa domowe będą płacić za wodę 5,05 zł brutto za metr sześcienny – dotąd było to 5,03 zł. Za odprowadzone ścieki gospodarstwa domowe będą płaciły 7,48 zł brutto, a dotychczasowa stawka to było 7,39 zł.

Wysokość stawek opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości do świadczenia usług urządzeń wodociągowych w 2 roku obowiązywania taryfy wynosiła 5,44 zł, a będzie wynosić 5,71 zł.

Wysokość stawek opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości do świadczenia usług urządzeń kanalizacyjnych wynosiła 11,65 zł brutto, a teraz będzie wynosić 12,23 zł.

Szczegóły nowych stawek można znaleźć na stronie Aquanetu w zakładce „opłaty za wodę i ścieki od 7.10.2021”.

Podziel się: