podrobiona odzież fot. policja

Poznań: Podrobiona odzież za… milion złotych!

Poznańscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość wszystkich ubrań wyceniono na ok. jeden milion złotych.

16 listopada. podczas działań skierowanych przeciwko nieuczciwym handlarzom, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kontrolowali na terenie powiatu poznańskiego punkty hurtowej sprzedaży odzieży. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że do sprzedaży oferowane są towary wyglądające na podrobione. Ich wątpliwa jakość oraz niska cena wskazywały na to, że znaki towarowe znanych światowych producentów, które się na nich znajdowały,m mogą nie być autentyczne.

Podczas kontroli stoisk policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek o wartości około. jednego miliona złotych. Jak się okazało oferowane do sprzedaży ubrania i obuwie nie miały nic wspólnego z oryginałami. Towar ten nie trafi już do klientów.

Podczas intensywnych działań policjantów zatrzymano czterech obywateli Bułgarii, którzy nie posiadali stosownych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do lat 5.

KMP Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar