Poznań: Podejrzany o serię włamań zatrzymany przez policję

policja fot. Sławek Wąchała

Nawet dziesięć włamań dokonanych na terenie Starego i Nowego Miasta może mieć na sumieniu mężczyzna zatrzymany przez policję. Już usłyszał już zarzuty, a prokurator zadecydował o objęciu go dozorem policyjnym.

– 14 lipca br. w Poznaniu na ul. Krańcowej policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami do skarbon kościelnych – informuje Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji. – Ustalenie jego miejsca pobytu, było efektem pracy operacyjnej policjantów ze staromiejskiego komisariatu. Po zatrzymaniu i zebraniu materiału dowodowego mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów głównie za kradzieże z włamaniami.

Szybko okazało się jednak, że mężczyzna może odpowiadać także za inne przestępstwa na terenie Nowego Miasta.
– Materiał, jaki zebrali w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto dał postawę do przedstawienia poznaniakowi kolejnych 5 zarzutów za podobne czyny – wyjaśnia Marta Mróz. – Mundurowi ustalili, że sprawca włamał się kilkukrotnie do osiedlowych kwiaciarni, skąd ukradł głównie pieniądze. Swój przestępczy proceder tłumaczył obecnie trudną sytuacją materialną.

Prokurator zadecydował o objęciu 42-latka środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego.