Poznań: Podejrzani o oszustwa na portalach aukcyjnych zatrzymani przez policję

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch mężczyzn i kobieta zostało oskarżonych o wyłudzenie kilkunastu tysięcy złotych od 8 osób metodą „na blik”. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, a sędzia przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i wysłał ich na trzy miesiące do aresztu.

Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, oskarżeni działali głównie na popularnym portalu aukcyjnym. Kontaktowali się z osobami, które wystawiały na sprzedaż różne przedmioty, wyrażali chęć zakupu i przekonywali rozmówcę do tego, by ze względów bezpieczeństwa sfinalizować transakcję przez nową formę płatności w serwisie ogłoszeniowym.

Gdy sprzedający zgadzał się na to, oszuści wysyłali mu fałszywy link, dzięki któremu, po wypełnieniu przez sprzedającego odpowiednich formularzy, uzyskiwali dostęp do kodów blik i za ich pomocą wypłacali pieniądze z kont bankowych swoich ofiar. Jak ustalili policjanci, oszukali w ten sposób co najmniej 8 osób.

Dwóch sprawców w wieku 24 i 27 lat zostało zatrzymanych 21 kwietnia niedaleko galerii handlowej przy ul. Góreckiej, a działająca z nimi 21-latka kilka godzin później, w rejonie ul. Kopanina.

Sprawcy usłyszeli 9 zarzutów, między innymi oszustwa oraz włamań na konta bankowe. Cała trójka trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie, a grozi im nawet 8 lat więzienia – zwłaszcza że, jak twierdzą śledczy, dochodzenie jeszcze trwa i zarzutów może być więcej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: