Poznań: Podejrzani o kradzieże zatrzymani. Policjanci szukają właścicieli odzyskanych przedmiotów

Policja ( zdjęcie ilustracyjne ) fot. Sławek Wąchała

Poznańscy policjanci w ciągu jednego dnia znaleźli skradziony samochód, zatrzymali podejrzanych o jego kradzież, a przy okazji odzyskali sporo przedmiotów, które mogły pochodzić z przestępstw. I proszą właścicieli o zgłaszanie się.

Wszystko zaczęło się 7 lipca, gdy policjanci z Suchego Lasu otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu Toyota Avensis z parkingu przy lokalnym markecie.
„Kiedy jeden patrol policjantów przyjmował zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, inny wyruszył w teren, aby sprawdzić pobliską okolicę” – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu. – „Chwilę później mundurowi zauważył skradziony pojazd. Został on porzucony przez złodziei niedaleko lasu. Okazało się, że sprawcy ukradli z wnętrza auta sporą gotówkę, a pojazd porzucili i uciekli”.

Policjanci rozpoczęli śledztwo w tej sprawie, a przede wszystkim zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu w miejscu przestępstwa. I właśnie dzięki tym nagraniom udało się zidentyfikować jednego z podejrzanych. Rozpoznał go dzielnicowy w trakcie przeglądania nagrań.

Już po kilku godzinach znana była także tożsamość drugiego podejrzanego: zidentyfikowali go policjanci z Wydziału do. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu, którzy również zaangażowali się w śledztwo.

Pierwszy z podejrzanych, 37-latek, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w Poznaniu. Jego wspólnik – dzień później w Suchym Lesie. W trakcie przeszukania domu oraz pojazdów 37-latka śledczy znaleźli dodatkowo kilkadziesiąt różnych przedmiotów oraz artykułów, które również mogą pochodzić z przestępstw. Cześć z nich udało się zidentyfikować jako rzeczy skradzione z samochodów kilka dni wcześniej na Jeżycach i północy Poznania.

Według funkcjonariuszy mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się kradzieżami drogocennych rzeczy z samochodów. Zazwyczaj wybijał szybę w wybranym aucie i zabierał cenne rzeczy: sprzęt elektroniczny, budowlany, gotówkę i odzież.

37-latek usłyszał cztery zarzuty za kradzież pojazdu, artykułów sportowych z dwóch samochodów oraz posiadania narkotyków – policjanci w jego samochodzie znaleźli niewielką ilość marihuany. 32-latek, który brał udział w kradzieży samochodu z parkingu w Suchym Lesie, również usłyszał zarzut za ten czyn. Obydwaj mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policyjny.

Jednak jak podkreślają policjanci – to jeszcze nie koniec sprawy. Teraz szukają właścicieli odzyskanych przedmiotów, a ich zdjęcia publikują na swojej stronie. Wszystkie przedmioty mają numery seryjne bądź cechy identyfikacyjne, na podstawie których policjanci będą weryfikować zgłoszenia potencjalnych właścicieli.
Każdego, kto rozpoznaje swoje przedmioty, proszony jest o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Suchym Lesie pod numerem telefonu 47 77 130 10 lub 112.

Podziel się: