Poznań: Pod Urzędem Skarbowym palono PITy!

Wielkie grillowanie… PITów. W ten oto sposób politycy Konfederacji pokazali co myślą o podatkach. – Sam podatek dochodowy jest z natury niemoralny, gdyż karze za pracę – powiedział Jakub Mierzejewski, prezes poznańskiego okręgu.

– Tematem konferencji jest sprzeciw przeciwko podatku dochodowemu – wyjaśnił Jakub Mierzejewski. – Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf – tak można określić działanie polskich przepisów prawa. Paragrafów jest bardzo wiele, żeby podatnicy nie mogli się w nich zorientować. Sam podatek dochodowy jest z natury niemoralny, gdyż karze za pracę. Gdyby chcieć ustalić definicję podatku dochodowego to należałoby powiedzieć, że ten kto osiąga dochód, podlega karze grzywny. Podatek dochodowy zniechęca do ciężkiej pracy i dlatego naszym zdaniem powinien zostać usunięty.

– Ten podatek jest nie tylko niemoralny i zniechęcający do pracy, ale dodatkowo nie opłaca się sam w sobie – dodała Aleksandra Rohde, kandydatka do Parlamentu Europejskiego. – Dużą część z pieniędzy, które wpływają z podatku, państwo musi przeznaczyć na utrzymanie systemu, który ten majątek pobiera. Więc sam podatek jest zarówno niemoralny, jak i nieekonomiczny. Polacy są na tyle mądrym narodem, że wiedzą jak zainwestować pieniądze, na które ciężko pracują i nie powinni być karani za ciężką pracę!

– Praca jest bardzo ważnym czynnikiem społecznym, niestety podatek dochodowy zniechęca do niej. Rozumiem, że Polacy uciekają w szarą strefę, albo w ogóle nie podejmują pracy. Państwo powinno wspierać ludzi pracujących, a nie ich karać! – podsumował Paweł Malicki, skarbnik okręgu poznańskiego.

Następnie przedstawiciele Konfederacji spalili swoje PITy przed Urzędem Skarbowym.

Podziel się: