pływalnia na Zwycięstwa fot. PIM

Poznań: Pływalnia na os. Zwycięstwa już prawie gotowa

Budowa nowej krytej pływalni na os. Zwycięstwa dużymi krokami zbliża się do końca. Trwają roboty związane z wykończeniem budynku oraz instalacjami elektryczną i sanitarną.

– Rozpoczęte w połowie października ubiegłego roku prace wyprzedzają harmonogram. Zakłada on, że mają zakończyć się wiosną 2021 roku. Tymczasem zamontowano już sufit hali pływalni, zakończono prace związane z technologią uzdatniania wody basenowej. Tynkowanie obiektu zbliża się do końca, na ścianach układane są płytki ceramiczne. Montowane są sauny i niecka basenowa. Trwa również budowa sieci drogowej i chodników – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

We wnętrzu hali basenowej znajdą się dwa baseny. Z większego z nich, z sześcioma torami pływackimi o długości 25 m, będzie mogło korzystać jednocześnie 60 osób. Mniejszy i płytszy będzie basen rekreacyjny, który w dwóch połączonych ze sobą nieckach pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. W jednej z niecek zainstalowane zostaną urządzenia do hydromasażu.

Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Powstanie dla nich m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Odwiedzający pływalnię będą mogli korzystać z zespołu saun i sali fitness, a także z szatni, przebieralni, natrysków i toalet. Przy obiekcie wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.

PIM. el

1 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze