Manga plener 1 fot. ARAO

Poznań: Plener Malarski Manga

Akademia Rysunku Agnieszki Opali zaprosiła młodych twórców na plener rysowania mangi – różną techniką i z wykorzystaniem wielu materiałów. I twórcy się pojawili, a powstałe dzieła zachwycają nieortodoksyjnością, wyobraźnią i rozmachem młodych artystów.

Hania mangę wyssała z mlekiem mamy. Twierdzi, że dosłownie, a właściwie nie tylko mangę, ale miłość do wszystkiego, co japońskie.
– Mama w ciąży ze mną jadła głównie sushi, no i tak to się zaczęło – poważnie objaśnia Hania. Dlatego plener artystyczny pod hasłem rysujemy mangę w Akademii Artystycznej Agnieszki Opala to dla Hani miód na serce.
– To cały tydzień cudownych lekcji z panią Klaudią – mówi Hania. – Rysujemy, malujemy, ale i bawimy się w ogrodzie, gramy w badmintona, a potem znowu do sztalug. To najfajniejszy dla mnie sposób na lato w mieście.

Akademia Rysunku w ciągu roku szkolnego prowadzi popołudniowe zajęcia z rysunku, malarstwa i rzeźby, a latem zaprasza dzieci i młodzież na plenery. Łączy miłe z pożytecznym i pomaga w rozwijaniu swoich pasji, takich, jak rysunek, urban sketching i manga właśnie. Co na następnym plenerze? To jeszcze niespodzianka…

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze