Poznań: Płatny postój będzie obowiązywał dłużej. Już od sierpnia!

strefa płatnego parkowania, Śródka, Zagórze, Ostrów Tumski fot. ZDM

Od 1 sierpnia parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania będzie obowiązywać do godziny 20.00 – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Bo mieszkańcy nadal mają problem ze znalezieniem miejsca po godz. 18:00, kiedy strefa przestawała obowiązywać.

Obecnie opłaty za postój na obszarze Strefy Płatnego Parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Ale już od 1 sierpnia godziny funkcjonowania strefy zostaną wydłużone do 20.00 na Łazarzu, Wildzie, części Jeżyc oraz Śródce, Zagórzu i Ostrowie Tumskim. Natomiast w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, na Starym Mieście i fragmencie Jeżyc od ul. Roosevelta do ul. Polnej, godziny płatnego postoju (8.00-20.00 od poniedziałku do piątku i 8.00-18.00 w soboty) nie zmienią się.

Nowe godziny obowiązywania opłat za parkowanie zostały przyjęte przez Radę Miasta Poznania w czerwcu ze względu na informacje od mieszkańców.
– Kierowcy mieszkający przy ulicach objętych Strefą Płatnego Parkowania wielokrotnie zwracali uwagę na problem ze znalezieniem miejsca postojowego po godzinie 18:00, kiedy wracają do domów, a opłaty za postój przestają obowiązywać – mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej. – To również jeden z najważniejszych wniosków płynących z przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku ankiety mieszkańców. Liczymy, że wydłużenie godzin działania strefy do 20:00 poprawi dostępność miejsc postojowych dla osób mieszkających przy objętych nią ulicach.

 

Podziel się: