Skrzyżowanie Matyi Wierzbięcice Niezłomnych Królowej Jadwigi Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej gotowy. Czas na konsultacje

Mimo trwania epidemii i zmian w funkcjonowaniu urzędu ukończono prace nad dokumentem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania.

Plan Mobilności będzie kompleksowym dokumentem, który obejmie wszystkie zagadnienia dotyczące komunikacji i przemieszczania się w obrębie miasta Poznania. Plan Mobilności oraz opracowana przez Miasto Poznań Polityka Mobilności Transportowej zastąpią dokumenty, które obecnie regulują kwestie transportu w Poznaniu, czyli Politykę Transportową Miasta z 1999 r. i programy realizacyjne, takie jak Program Rowerowy z 2017 r. oraz Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego na lata 2014-2025, wprowadzając ich aktualizację oraz uwzględniając również kwestie parkowania i rozwoju sieci drogowej.

Plan Mobilności dla Miasta Poznania od początku, czyli od stycznia bieżącego roku, jest tworzony z udziałem różnych grup zainteresowania i mieszkańcami Poznania, którzy na wcześniejszych etapach konsultacji zgłaszali swoje pomysły na działania w ramach Planu Mobilności oraz dokonywali ich uporządkowania pod względem ważności.

Konsultacje rozpoczną się 11 grudnia i potrwają do 11 stycznia 2021 roku. Będą odbywały się w formie zdalnej. 11 grudnia na stronie Mobilny Poznań zostanie opublikowany elektroniczny formularz opinii, dzięki któremu każda chętna osoba będzie mogła złożyć uwagi do prezentowanego dokumentu oraz powiązanej z nim Oceny Oddziaływania na Środowisko.

Dodatkowo w dniach 14-16 grudnia 2020 odbędą się e-spotkania konsultacyjne na platformie Clickmeeting, podczas których zostanie zaprezentowany Plan Mobilności. Uczestnicy będą mogli też zadawać pytania za pomocą czatu i rozwiewać wątpliwości związane z wypełnianiem formularza. Spotkania są otwarte dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem mobilności w naszym mieście.

Harmonogram spotkań:

14 grudnia, 10:00 – link do spotkania

14 grudnia, 17:30 link do spotkania

15 grudnia, 17:30 link do spotkania

16 grudnia, 13:00 link do spotkania

Do udziału w wideospotkaniu będzie potrzebny komputer albo smartfon, który ma połączenie z internetem. Przydadzą się również słuchawki lub głośniki. Na spotkania nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy w dogodnym terminie skorzystać z podanego wyżej linka.

Ewentualne pytania w sprawie konsultacji można kierować na adres konsultacje@feps.pl

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze