Poznań: Piłkarze Hapoelu Beer Szewa już są w stolicy Wielkopolski!

Stadion Miejski fot. ZDM

Mecz z Kolejorzem odbędzie się 6 października, ale piłkarze z Izraela już przyjechali do Poznania. Powodem jest żydowskie święto Jom Kipur, które nakłada na nich post i zakazuje wykonywania większości czynności.

Święto Jom Kipur, zwane też Dniem Pojednania, w tym roku rozpocznie się 4 października po zachodzie słońca i potrwa do 5 października, do zachodu słońca. To jedno z najważniejszych świąt żydowskich, które charakteryzuje się tym, że od zachodu słońca pierwszego dnia do zachodu dnia następnego Żydzi nie mogą pracować, wykonywać większości czynności, łącznie z myciem, muszą też zachować ścisły post, także od seksu.

Dlatego piłkarze musieli przylecieć do Poznania wcześniej, żeby zdążyć jeszcze przed świętem potrenować na wynajętym boisku, jak podaje Radio Poznań. W czasie święta byłoby to niemożliwe. Treningi są przewidziane 3 i 4 października w ciągu dnia, a wieczorem 4 października piłkarze zamkną się w hotelu i będą obchodzić Jom Kipur. Pierwszy posiłek zjedzą dopiero 5 października po godzinie 19.00, gdy zajdzie słońce, a o godzinie 21.00 będą trenować na stadionie przy Bułgarskiej.

Sam mecz Lecha z Hapoelem Beer Szewa rozpocznie się w czwartek 6 października o godzinie 18.45.

Podziel się: