Poznań: Pies zakopany żywcem. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Fundacja Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt ufundowała nagrodę w wysokości 3500 zł za wskazanie osoby, która żywcem zakopała psa na Franowie. Zwierzęcia nie udało się uratować. Sprawą zajmuje się także policja.

15 lipca w okolicach pętli tramwajowej na Franowie znaleziono zakopanego żywcem psa. Nieznany sprawca włożył zwierzę do foliowego worka i zakopał. Pies jakimś cudem wydostał się z plastikowej torby i wydobył częściowo na powierzchnię, jednak mimo zapewnienia mu pomocy medycznej nie udało się go uratować. Nie wiadomo też, ile czasu zwierzę przebywało pod ziemią.

Jak poinformowała Anna Woźna, Prezes Zarządu Fundacji Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt, fundacja ufundowała nagrodę za wskazanie sprawcy tego bestialskiego czynu w wysokości 3500 zł. Pieniądze pochodzą ze zbiórki zorganizowanej przez fundację.

„Wspólnie z Biurem Detektywistycznym Terka szukamy sprawcy tej zbrodni, a jednym z kroków, jakie poczyniliśmy, jest uzbieranie prawie 4000 zł na nagrodę za wskazanie sprawcy” – poinformowała prezes. I dodała, że czas nagli, ponieważ od znalezienia psa upłynęły już ponad dwa tygodnie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi także policja. Również tu można przekazywać informacje na temat psa z Franowa pod numerem 47 771 23 11/12 lub 112.

Podziel się: