Poznań: Pierwszy próbny przejazd nową trasą tramwajową!

Prace jeszcze trwają, nie na wszystkich przystankach stoją wiaty, gdzieniegdzie brakuje barierek – ale już dziś nową trasą tramwajową od ronda Żegrze do pętli Unii Lubelskiej przejechał pierwszy tramwaj!

Przejazd odbył się w ramach kolejnych odbiorów technicznych trasy, a nagranie z niego opublikował na swoim FB Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
“Dziś odbył się pierwszy przejazd próbny” – napisał Mariusz Wiśniewski. – “Przed nami kolejne techniczne odbiory. Mamy nadzieję, że najdalej do końca września pasażerowie skorzystają z nowej linii tramwajowej oraz nowoczesnej pętli tramwajowo-autobusowej, dzięki której skróci się czas dojazdu ze Starołęki do centrum miasta. Prace przebiegają bardzo sprawnie ze strony generalnego wykonawcy, pod nadzorem PIM. Trwa jeszcze budowa układu drogowego i rowerowego”.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu “Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Budujące ją firmy Tormel i Terlan, które jako jedyne zmieściły się w zakładanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie budżecie 50 mln zł na tę inwestycję, wybudowały torowisko wraz z siecią trakcyjną, pętlą tramwajowo-autobusową wyposażoną w budynek ekspedycji oraz przystanki tramwajowe i autobusowe na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze.

Przebudowane zostały także istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, jak również podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Natomiast w rejonie ulic Falistej i Obodrzyckiej na ul. Unii Lubelskiej przebudowany został cały układ drogowy. Powstały nowe przystanki autobusowe i system monitoringu wizyjnego.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze