Poznań: Pierwszy lokal w mieście tylko dla zaszczepionych. „Celebrujemy luksus w bezpiecznym otoczeniu!”

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Mimo że nie ma w Polsce obowiązku okazywania paszportów covidowych przy wejściu do lokalu, to jedna z restauracji przy Młyńskiej 12, Twelve Cocktails & Co., jest obecnie lokalem tylko dla zaszczepionych.

Poinformowali o tym właściciele lokalu 19 listopada na swoim profilu społecznościowym.
„Celebrujemy luksus w bezpiecznym otoczeniu!” – napisali. – „Szanowni Państwo, od dzisiaj wprowadziliśmy w koktajlbarze nowe zasady bezpieczeństwa. Zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu. Dokumenty będą weryfikowane przy wejściu”.

https://www.facebook.com/mlynska12/posts/6829961070410945

Oczywiście pod wpisem pojawiło się wiele protestów przeciwko dyskryminacji i wprowadzaniu podziału społeczeństwa. Jednak szefowie lokalu zwrócili uwagę, że Twelve Cocktails & Co. jest tylko jedną z kilku restauracji mieszczących się przy Młyńskiej 12 i ci, którym wprowadzone zasady nie odpowiadają, mogą po prostu pójść do innego lokalu.

To oczywiście nie przekonało krytykantów, którzy wyrazili swoje opinie nie przebierając w słowach. Padały takie określenia jak „szambo”, „kowidioci”, a także życzenia rychłego upadku lokalu i konieczności wypłaty dużego odszkodowania po przegranej w sprawie sądowej o dyskryminację. Padały też stwierdzenia, że nie chodzi o bezpieczeństwo klientów, ale o zrobienie sobie bezpłatnej reklamy.

Jednak równie wiele komentujących poparło decyzję Twelve Cocktails & Co. popierając ich odwagę. Sami właściciele, jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, nie stwierdzili spadku frekwencji w sobotę, już po ogłoszeniu komunikatu o wejściu tylko dla zaszczepionych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: