Poznań: Pierwsze szyny na trasie tramwaju na Naramowice

szyny - tramwaj na Naramowice fot. PIM
Położono je na odcinku przy pętli Wilczak, bo tam właśnie teraz prowadzone są prace konstrukcyjne związane z budową torowiska dla tramwaju na Naramowice. To pierwsze elementy torowiska.

Części konstrukcyjne, na których montowane są betonowe podkłady i szyny, są wykonywane są od połowy września. Zwożone materiały w pierwszej kolejności montowane będą w rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak, gdzie zostały przebudowane już kolizje infrastruktury podziemnej, np. sanitarnej. Dobrze widoczny jest tam przygotowywany przebieg trasy wraz z wytyczonymi miejscami na słupy sieci trakcyjnej. Kolejne fragmenty konstrukcji torowiska będą stopniowo wykonywane na odcinkach, gdzie będzie to możliwe po przebudowie istniejących kolizji z infrastrukturą podziemną.

Równolegle, w rejonie pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola, trwają też prace przygotowawcze do budowy stacji prostownikowych, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową. Przy pętli na Wilczaku wyburzono dotychczasowy budynek nadzoru ruchu MPK, a obecnie w pobliżu trwają również prace związane z budową nowego obiektu – zgodnego z wprowadzonym standardem wizualnym.

Uruchomienie części trasy tramwajowej do przystanku „Włodarska” planowane jest na wiosnę przyszłego roku, a całości do ul. Błażeja na Naramowicach – do wiosny 2022 r.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: