Poznań: Pierwsza wycieczka po Forcie V

Fort V fot. Projekt Niepokorni
To okazja jedyna w swoim rodzaju. Dzięki akcji Sprzątanie Świata po raz pierwszy będzie można wejść – i to z fachowym przewodnikiem – do Fortu V przy ul. Lechickiej 23. Chętni mogą się zgłaszać w samo południe.

Na akcję zaprasza Projekt Niepokorni we współpracy z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP, którzy od kilku tygodni wspierają prace porządkowe na terenie tego fortu.
– Ponieważ kilka miesięcy temu zrodził się pomysł na przywrócenie tego miejsca nam wszystkim – wyjaśniają członkowie Projekt Niepokorni. – Naszym celem jest pokazanie miastu, jak bardzo potrzebujemy tego miejsca jako parku o charakterze rozrywkowo-historycznym. Coś na wzór Cytadeli w Poznaniu.

20 września udało się wykosić wybujałą trawę na ścieżkach i zboczach, co na pewno ułatwi sprzątanie, a przy okazji pozwoliło zobaczyć, co się kryje pod roślinnością. 21 września udało się posprzątać teren i dzięki temu 22 września organizatorzy zapraszają na pierwszą w historii, oficjalną wycieczkę po terenie Fortu V.
– Wejdziemy w miejsca, o których możecie nawet nie wiedzieć, opowiemy wam też o naszych dalszych planach w odniesieniu do tego terenu i zapytamy was o zdanie. Chcemy je poznać – zapraszają organizatorzy.

Wszyscy chętni proszeni są o założenie odpowiednich butów, takich, które usztywnią kostki.

Projekt Niepokorni, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: