przyszły nowy odcinek drogi wzdłuż Grunwaldzkiej fot. PIM

Poznań: Pięciu chętnych do budowy drogi rowerowej

Chodzi o odcinek drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej, który połączy Jugosłowiańską z rondem Skubiszewskiego. W postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę, złożono pięć ofert.

– Duże zainteresowanie firm tym przetargiem wskazuje, że jesienią tego roku będzie można korzystać w kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. – Dwie oddane w 2019 i 2020 roku części trasy wzdłuż tej ulicy pokazały, że to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Jej wydłużenie do ronda Skubiszewskiego jeszcze lepiej skomunikuje osiedla i tereny zielona w południowo-zachodnim Poznaniu z centrum.

PIM już otworzył złożone oferty i rozpoczął ich analizę. Wszystkie mieszczą się w kwocie, którą jest przeznaczona na tę inwestycję.
– Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin.

Zgodnie z projektem po północnej stronie Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego do Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Natomiast po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, prace będą prowadzone na odcinku od ronda Skubiszewskiego do Jugosłowiańskiej. Przy okazji zostanie też wymieniona nawierzchnia skrzyżowania z ulicą Węgorka, a także przebudowane dwie sygnalizacje świetlne: na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Jugosłowiańską i na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Węgorka.

Nowy odcinek połączy gotowe już drogi rowerowe od Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich i pozwoli rowerzystom komfortowo dojechać z Junikowa do centrum.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze