Poznań: Pepe i Baasch. Kolejny koncert Sceny nad Rusałką

Scena nad Rusałką Król fot. Sławek Wąchała

Scena nad Rusałką zaprasza 30 czerwca na kolejny koncert! Tym razem wystąpi Pepe, producent muzyczny tworzący w klimatach lo-fi oraz Baasch, specjalista od mrocznych melodii i wschodząca gwiazda polskiej sceny elektro.

Pepe to producent muzyczny związany z U Know Me Records, który nagrywa i tworzy nostalgiczne utwory w klimatach lo-fi. W jego utworach można usłyszeć fascynację rapem, house’em, post-dubstepem czy field-recordingiem, współpracował z takimi wykonawcami jak Rasmentalism, Sonar, Flirtini, a także Kamilem Pivotem, Himalaya Collective, Sarmacją i Nelą. można go było także usłyszeć na festiwalach takich jak Enea Spring Break, Open’er Festival, World Wide Warsaw, Late Summer Festival. Koncert Pepe rozpocznie się o 19.30.

Baasch z kolei to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro i wschodząca gwiazda tego nurtu. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal. Wydał trzy albumy studyjne uważane za jedne z najlepszych płyt w tym nurcie – trzeci album „Noc” to kontynuacja wypracowanej stylistyki z poprzednich płyt: inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem.

Krążek znalazł się we wszystkich podsumowaniach najlepszych płyt 2020 roku. Baasch został też nominowany do prestiżowej nagrody Bestsellery Empiku w kategorii Odkrycie roku oraz w plebiscycie Onet Olśnienia! Zwieńczeniem sukcesu płyty było zdobycie przez Baascha Fryderyka w kategorii muzyka elektroniczna.

Organizatorem cyklu Scena nad Rusałką jest Fundacja Pogoda, a portal TenPoznan.pl jest patronem medialnym koncertów.

Wstęp wolny!

Podziel się: