Poznań: Park Tysiąclecia już prawie gotowy (ZDJĘCIA)

park Tysiąclecia fot. PIM

Nowe, wygodne alejki z przyjazną środowisku nawierzchnia mineralno-żywiczną, więcej ławek, nowe murki i więcej zieleni. Rewaloryzacja parku Tysiąclecia położonego między ul. Warszawską a Maltą dobiega końca.

– Wykonawca inwestycji wykorzystał wiosenną aurę na ostatnie roboty w parku Tysiąclecia, teraz realizuje prace wykończeniowe i porządkowe – mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Wkrótce do dyspozycji mieszkańców będą komfortowe i estetyczne alejki. Na uwagę zasługują również nowe ławki o ciekawym wyglądzie.

Przypomnijmy, że decyzje o remoncie parku podjęto ze względu na bardzo zły stan nawierzchni parkowych alejek – była nierówna i spękana. Teraz została wymieniona na nową, mineralno-żywiczną, która jest bardziej przyjazna środowisku. Alejki mają też nowe krawężniki, niektóre z nich zwężono, a niektóre, w ogóle nie uczęszczane, całkowicie zlikwidowano. Nie ma już także zbędnych schodów i murków, a te, które zostały, są odnowione.

Przybyło też zieleni: w miejscach rozebranych alejek, schodów i murków zakładane są nowe trawniki, posadzono także nowe krzewy, drzewa i ustawiono ławki o ciekawym wyglądzie – co prawda tylko cztery, ale za to naprawdę pokaźnych rozmiarów. Są też nowe kosze na śmieci. Wszystkie prace powinny się zakończyć w połowie roku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: