Poznań: Parada pojazdów MPK – zaproszenia rozeszły się jak świeże bułki!

Kolejka po zaproszenia na paradę MPK
Kilkadziesiąt osób grzecznie czekało w kolejce, by dostać dziś zaproszenia na wielką paradę jubileuszową pojazdów MPK z okazji 140-lecia miejskiej komunikacji. I mimo padającego deszczu mało kto rezygnował.

A było to spore wyzwanie: zgodnie z informacją podaną przez MPK chętni mieli się zebrać na Gwarnej, a wejściówki miały być rozdawane przez godzinę, od 16.30 do 17.30. Ale w tym czasie padał deszcz, a i ekipa Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, która miała wejściówki rozdawać, spóźniła się o ponad kwadrans. Miłośnicy miejskiej komunikacji czekali jednak wytrwale w kolejce i tylko nieliczni zrezygnowali – chociaż narzekali wszyscy.

– Jak 16.30 to 16.30, a nie nie wiadomo która – irytował się starszy pan. – Ja bym już dawno poszedł do domu, ale obiecałem wnukom, że się przejadą, to co mam zrobić? Tak jeżdżą z tymi zaproszeniami jak cała poznańska komunikacja
– A co pan chce, jak całe miasto rozkopane – wtrąciła się pani Anna Bednarek, która czekała na zaproszenia, bo jej mąż jest wielkim miłośnikiem zabytkowych autobusów.
– On by sam przyszedł, ale akurat dziś szedł na popołudnie do roboty, to ja musiałam – wyjaśniła. – Ale nie żebym narzekała, ja też lubię te stare pojazdy, uważam, że są lepsze od dzisiejszych. Może i jeździło się mniej wygodnie, a i trzęsło okropnie, ale za to służyły całe lata, nie psuły się i łatwo można było naprawić. A te dzisiejsze? Byle co i pod komputer trzeba podłączać, a to przecież kosztuje.

Pani Anna jest zdecydowana czekać do skutku, choć zjawiła się tuż po 16.00, a o 16.45 ani zaproszeń, ani Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych nie było widać. I jej wytrwałość doczekała się nagrody: o 16.48, jak odnotowali zniecierpliwieni kolejkowicze, na Gwarną wjechał zabytkowy tramwaj i zaczęło się rozdawanie zaproszeń. Chętnych było tylu, że cała pula przeznaczonych na ten dzień poszła dosłownie w kilka minut…

Ale będzie jeszcze jedna szansa otrzymania takiego zaproszenia – w czwartek, 20 sierpnia, od godziny 16.30 do 17.30 przedstawiciele MPK Poznań i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych będą je rozdawali na placu Wielkopolskim.

Przypomnijmy, że w paradzie jubileuszowej weźmie udział 25 pojazdów, którymi może podróżować tylko tyle osób, ile jest miejsc siedzących. A wszyscy pasażerowie będą musieli mieć zasłonięte usta i nos. Samą paradę zaplanowano na sobotę 22 sierpnia w samo południe.

el

Podziel się: