Poznań: Pakiet medyczny dla kombatantów Czerwca ’56

Kombatanci Poznańskiego Czerwca 1956 mogą liczyć na szybki dostęp do bezpłatnych konsultacji i świadczeń medycznych. Wystarczy, że zgłoszą się do POSUM.

Miasto Poznań przygotowało dla kombatantów Poznańskiego Czerwca 1956 r. specjalny program zdrowotny, który realizowany jest w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych.

W ramach programu kombatanci mają zapewniony dostęp do bezpłatnych konsultacji i świadczeń medycznych – nie muszą zapisywać się w kolejkach do poradni specjalistycznych. Aby zgłosić się do programu, należy zadzwonić pod nr tel.: 61 647 77 92 lub wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej POSUM.

Każdy uczestnik zostanie objęty specjalistyczną konsultacją lekarza geriatry. Na podstawie zebranych informacji oraz zleconych badań, w zależności od indywidualnych potrzeb kombatantów, lekarz geriatra będzie kierował ich na konsultacje specjalistyczne (w tym m.in. kardiologiczne, neurologiczne, chirurgiczne, pulmonologiczne) lub zabiegi rehabilitacyjne.

Uczestnicy programu będą też mogli skorzystać z konsultacji z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. Składają się na nie m.in. nauka zdrowego odżywiania dla osób starszych czy nauka ćwiczeń rehabilitacyjnych do samodzielnego wykonywania w domu. Program obejmuje też konsultacje pielęgniarskie z elementami szkolenia skierowane do opiekunów kombatantów, dotyczące różnych aspektów opieki nad osobą starszą.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie statusu kombatanta – uczestnika Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.

UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze