szpital im. Strusia fot. UMP

Poznań: Pacjentka zarażona koronawirusem? “Czekamy na wyniki badań”

_ Na razie jest to wysokie prawdopodobieństwo, czekamy na wyniki badań – powiedział Witold Draber szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wyniki testów powinny być znane dziś po południu.

Pacjentka miała już raz wykonane testy, jednak ich wynik – jak powiedział Witold Draber – wyszedł niepewny ze względu na inne choroby, na które cierpi. Pacjentka przyjmuje leki immunosupresyjne, które mogą zniekształcić wynik badań, dlatego trzeba je było powtórzyć. W tej chwili leży pod respiratorem na oddziale zakaźnym z ciężkim zapaleniem płuc.

Jak zapewniają władze miasta, Poznań jest przygotowany na koronawirusa, na bieżąco współpracuje też z wojewodą, który jest organizatorem i koordynatorem akcji w  całym regionie.

– Najważniejsze jest zachowanie spokoju. Grypa jest gorsza – podsumował Witold Draber.

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, poinformował, że wydał decyzję o zakazie odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej w Poznaniu.

– Ta decyzja jest podyktowana chęcią ochron y naszych najstarszych mieszkańców, bo to oni są szczególnie narażeni na zachorowanie – powiedział.

el

Dodaj komentarz

avatar