Poznań: Oszuści podają się za pracowników ARiMR i wyłudzają pieniądze

W ciągu kilku ostatnich dni do rolników dotarły SMS-y z informacją rzekomo od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, że nie dostaną zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. Policja ostrzega: nie są prawdziwe. To próba wyłudzenia pieniędzy.

Radio Poznań jako pierwsze podało informacje o tym, że rolnicy zaczęli otrzymywać SMS-y o tym, że w tym roku nie otrzymają zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu donosu o złożeniu przez rolnika fałszywych deklaracji i związanej z tym konieczności przeprowadzenia dodatkowych kontroli. Bez kontroli zaliczka nie będzie mogła być wypłacona – chyba że rolnik zapłaci dwa razy po 2 tysiące złotych. Wtedy autor SMS-a usunie go z listy do kontroli. SMS zawiera też instrukcje, jak tę zapłatę przekazać.

Informacja tak o kontroli, jak o wstrzymaniu zaliczki jest fałszywa i wysyłają ją oszuści naciągający rolników – ostrzegają pracownicy Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Rolnicy, którzy otrzymają takie informacje, nie powinni na nie odpowiadać i oczywiście przekazywać jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli mają wątpliwości – zawsze mogą się skontaktować z oddziałem agencji i upewnić, czy to ona wysłała informację czy też nie.

Agencja potwierdza, że zaliczki tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada. 2 grudnia ARiMR rozpocznie wypłatę pozostałej części należnych rolnikom dopłat.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: