Poznań: Orszak Trzech Króli przejdzie przez centrum

orszak 3 króli poznań 2019-28 fot. S. Wąchała
Kacper, Melchior i Baltazar już po raz dziesiąty przejdą z placu Wolności na Stary Rynek w barwnym pochodzie. Wszystko oczywiście będzie się działo 6 stycznia – w Święto Trzech Króli.

6 stycznia chrześcijanie obchodzą święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Trzech Króli. Jednym z jego elementów jest przejście barwnego pochodu z mędrcami na czele. W Poznaniu wydarzenie co roku gromadzi tysiące uczestników.

– Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia. W jego trakcie aktorzy i uczniowie poznańskich szkół przedstawią sceny: walki dobra ze złem, wjazdu królów do Jerozolimy, ich wizyty w pałacu Heroda i – finałową – złożenia darów i oddania pokłonu dzieciątku Jezus. Sceny przeplatane będą wspólnym śpiewem kolęd, w który włączą się wszyscy uczestnicy orszaku – mówią organizatorzy.

Od godz. 11:00 na placu Wolności wolontariusze zaczną rozdawać korony i śpiewniki, których w tym roku przygotowano kolejno 10 i 5 tys. O godz. 12:00 orszak wyruszy w kierunku Starego Rynku, gdzie zostaną odegrane kulminacyjne sceny. Na zakończenie o godz. 13:45 w Poznańskiej Farze odbędzie się msza święta.

Orszak Trzech Króli to także akcja charytatywna. W tym roku kwesta odbędzie się na rzecz ośrodka wychowania i terapii uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy oraz domu dziennego pobytu dla osieroconych dzieci w Kitwe w Zambii.

Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. Organizatorzy: Cafe Misja Centrum Kultury Fara, Fundacja Więcej Poznania, Fara Poznańska Bazylika Kolegiacka. Dofinansowano z budżetu Miasta Poznania.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: