Poznań: Ogrodowa nie do… poznania

Ogrodowa remont fot. ZDM
Dobra przyczepność i brak dziur na najbardziej stromym odcinku ul. Ogrodowej – od Półwiejskiej do Krysiewicza – takie zmiany czekają na mieszkańców. A sama ulica wygląda pięknie!

Długi czas Ogrodowa zachwycała głównie nazwą. Mimo położenia tuż przy piękniejącym parku sama ulica nie była zbyt ładna. Kamienice co prawda piękne i zabytkowe, ale mocno zaniedbane, bruk jezdni zniszczony, o chodnikach i bramach kamienic lepiej nie mówić. Uroku ulicy nie dodawał też intensywny ruch samochodów, zwłaszcza u zbiegu Piekar i Krysiewicza.

Najpierw zaczęły się zmieniać kamienice i wyremontowane, ze słynnym „Żelazkiem” na czele, zachwycają oko. Później pojawiły się sympatyczne lokale, powstał mural z Małym Księciem i ulica zaczęła nabierać zupełnie innego wyrazu. Remont nawierzchni był taką kropka nad i.

Na odcinku od Półwiejskiej do skrzyżowania z ulicą Krysiewicza została ułożona kostka betonowa, a chodnik jest właśnie odnawiany. Ma być wygodniej, ładniej i ciszej. Zostanie wprowadzona również nowa organizacja ruchu.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa miejsca parkingowe zostaną wyznaczone równolegle na jezdni, a rowerzyści będą mogli korzystać z kontrapasa. Tuż za skrzyżowaniem z ulicą Półwiejską kierowcy będą mogli parkować po obu stronach jezdni. Na wysokości skweru parkowanie będzie wyznaczone tylko po stronie prawej. Dzięki temu poprawi się widoczność dla kierowców włączających się do ruchu.

Na zmianach zyskają także piesi. Zdarzało się, że zaparkowane ukośnie samochody zajmowały niemal całą szerokość chodnika.

Remont kosztował około 480 tysięcy złotych. Część środków pochodzi z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania (181 tysięcy złotych). Z nowo wyremontowanej ulicy będzie można skorzystać już przed świętami.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: