Ogród Botaniczny fot. K.Adamska

Poznań: Ogród Botaniczny zaprasza. Przez cały rok

Nie mieści się w centrum, więc często umyka uwadze nawet tych, którzy kochają piękne ogrody. Teraz, jesienią, odznacza się wyjątkowym pięknem. Odwiedźcie Ogród Botaniczny UAM przy Dąbrowskiego!

Skąd zachwyt spacerujących? Ogród Botaniczny posiada udokumentowane zbiory roślinne, służące celom naukowym, dydaktycznym i edukacyjnym, przedstawione w działach tematycznych wraz z Alpinarium oraz zespołem szklarni. I nie są one po prostu posadzone w rzędach, dla celów naukowych. Tworzą piękne, malownicze kompozycje, urozmaicone oczkami wodnymi, kaskadami czy przepiekną rzeźbą tancerki stojącej przed pawilonem dydaktycznym.

Botanik najchętniej jest odwiedzany wiosną – lubimy wtedy na nowo odkryć piękno przyrody, kolory i zapachy kwiatów, no i wiosną też jest Majówka w Botaniku. Ale jesienią ogród ma wyjątkowo dużo uroku, jest też znacznie bardziej kolorowy. Nie tylko ze względu na pięknie wybarwione liście drzew we wszystkich odcieniach złota i czerwieni, ale też ciągle kwitnące kwiaty.

Botanik jest też przestrzenią spotkań kulturalnych i wydarzeń artystycznych. Można tu przyjść na wykład, prelekcję, kursy czy zajęcia terenowe, podczas których poznaje się rośliny rosnące w ogrodzie i uczy rozpoznawać żyjące tu zwierzęta, których jest całkiem sporo.

To właśnie w OB UAM organizowane są biegi „Botaniczna Piątka”, a o udanej współpracy świadczą otrzymywane przez Dyrekcję Ogrodu od organizatorów po każdym biegu medale. Doceniany od lat Ogród Botaniczny po raz piąty otrzymał wyróżnienie od TripAdvisor za pochlebne opinie od zwiedzających. Dodatkowo TripAdvisor przyznał Ogrodowi Botanicznemu UAM w Poznaniu wyróżnienie za 5 kolejnych lat niezmiennie wysokich ocen od podróżnych. We wrześniu Botanik odznaczono medalem z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Wielkopolsce. Warto podkreślić, że podczas każdej Majówki w Botaniku w Ogrodzie stacjonuje krwiobus – mobilny punkt do poboru krwi.

Wstęp do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu jest bezpłatny przez cały rok. I naprawdę warto się tam wybrać na spacer.

UAM, el, fot. K. Adamska