Poznań: Ogród Botaniczny UAM zaprasza!

Ogród Botaniczny fot. K.Adamska
Od 4 maja ponownie można się wybrać na spacer do Botanika – co prawda z pewnymi ograniczeniami. W tygodniu ogród będzie otwarty dopiero od 15.00, dopiero w weekend będzie się tam można wybrać od rana.

Po prawie dwóch miesiącach od zamknięcia Ogród Botaniczny UAM znów otworzył podwoje dla poznaniaków. Jednak z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń wprowadzonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, będzie działał nieco inaczej niż dotychczas.

Przede wszystkim będzie czynny krócej: w tygodniu od 15.00 do 20.00. Tylko w weekendy będzie można go odwiedzać od 9.00 do 20.00. Odwiedzający muszą mieć na twarzach maseczki – ogród nie jest lasem – muszą też zachowywać bezpieczny dystans. To akurat przy rozmiarach ogrodu nie powinno sprawiać trudności.

Zamknięty jest pawilon dydaktyczny, więc zwiedzać można jedynie sam ogród. Ale warto się tam koniecznie wybrać, bo Botanik najpiękniejszy jest właśnie wiosną. Magnolie co prawda już przekwitły, a na azalie i rododendrony jeszcze za wcześniej, ale warto pamiętać, że ogród ma przepiękne aleje bzów i warto je odwiedzić teraz, gdy bez kwitnie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: