Poznań: Odszkodowania dla uczestników zderzenia dwóch tramwajów na Starołęce

zderzenie tramwajów, rondo Starołęka fot. UMP
Poszkodowani w wypadku mogą już składać wnioski o odszkodowania – poinformowało MPK Poznań. Jak dotąd do ubezpieczyciela miejskiej spółki zgłosiła się tylko jedna osoba.

MPK Poznań na swojej stronie opublikowało wzór wniosku, który trzeba wypełnić. Gotowy wniosek należy wysłać na adres e-mail: kancelaria@mpk.poznan.pl bądź pocztą na adres spółki, ewentualnie dostarczyć do siedziby przy ul. Głogowskiej 131/133 w Poznaniu.

Jak zapewniała Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK, w Radiu Poznań, spółka jest w kontakcie z ubezpieczycielem, by jak najłatwiej i jak najszybciej załatwić formalności związane z wypłatą odszkodowań osobom, które ucierpiały podczas wypadku. Jaka będzie wysokość odszkodowań – jeszcze nie wiadomo.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 5 sierpnia na rondzie Starołęka, gdzie przed wjazdem na przystanek zderzyły się dwa tramwaje: nr 7 i 12. Poszkodowanych zostało 31 osób, w tym dwie są ciężko ranne. Jedną z nich jest motorniczy, który prowadził tramwaj nr 12 – ten, który najechał na stojącą przed nim „siódemkę”.

Przyczyny i okoliczności wypadku są cały czas badane. Pracują nad nimi biegli i śledczy, by jednoznacznie wyjaśnić, jak doszło do zderzenia i co było jego przyczyną.

Podziel się: