pływalnia Chwiałka fot. POSiR

Poznań: Odkryte pływalnie są już czynne!

27 czerwca to dzień otwarcia odkrytych pływalni w Poznaniu. Zarówno na Chwiałce, jak i w parku Kasprowicza miłośników pływania nie brakowało, choć nie wszyscy pamiętali o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

Chętni mają do dyspozycji na obu pływalniach pięćdziesięciometrowy basen sportowy, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią oraz brodzik z atrakcjami dla najmłodszych, a także boiska do siatkówki plażowej. W parku Kasprowicza dodatkowo znajdują się urządzenia do street workoutu.

Pływalnie są czynne codziennie. Chwiałka w godzinach 9.00 – 19.00, a baseny w parku Kasprowicza w godz. 9.00 – 20.00. Na tym drugim obiekcie przewidziano ponadto dodatkowe godziny dla pływaków – osoby, które kupią karnet albo które mają kartę sportową, będą mogli popływać w godz. 7.00 – 9.00, a od 19.00 do 20.00 będą mieli do dyspozycji wydzieloną część dużego basenu.

Na pływalniach letnich obowiązują zasady bezpieczeństwa: trzeba zachowywać dystans społeczny w wodzie i poza basenem nie mniejszy niż dwa metry. Przy kasach i w przebieralniach są namalowane linie przypominające o zachowaniu odstępu. Pracownicy pływalni regularnie dezynfekują toalety, przebieralnie, kluczyki od szafek oraz leżaki i przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Mimo ograniczeń baseny cieszą się sporym powodzeniem, bo pogoda dziś zachęca do spędzania czasu w wodzie. Niestety, zdarzają sie problemy z dyscypliną i personel ma pełne ręce roboty. Wiele osób zapomina o tym, że mimo złagodzenia zasad nadal mamy w Polsce pandemię, a zarazić się koronawirusem jest bardzo łatwo.

W tym roku wstęp na pływalnię kosztuje 12 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia oraz posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść – kosztuje on 108 zł (normalny) i 72 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe. Bilet wstępu jest ważny przez cały dzień. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie możliwości opuszczenia basenu i powtórnego skorzystania z tego samego biletu w danym dniu.

POSiR, el