poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Od poniedziałku płatne parkowanie na Wildzie i Łazarzu

Od 2 sierpnia na terenie Wildy i Łazarza postój będzie płatny na całym, nieobjętym dużymi miejskimi inwestycjami, obszarze obu osiedli, jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich.

Celem wprowadzenia SPP jest uspokojenie ruchu na terenie osiedli, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rotacji parkujących pojazdów. Zmiany w organizacji ruchu powodują także to, że piesi odzyskują chodniki, a mieszkańcom obu dzielnic łatwiej będzie znaleźć miejsce do parkowania.

Sierpień będzie pierwszym miesiącem funkcjonowania wildeckiej i łazarskiej SPP w pełnym zakresie, z pełną odpłatnością (z wyjątkami wynikającym z toczących się miejskich inwestycji). W sierpniu i wrześniu prowadzone będą prace uzupełniające i poprawkowe tam, gdzie oznakowanie wykonane zostało w zastępczej, tymczasowej technologii ze względu na warunki zimowe (m.in. na ulicach Spychalskiego i Potworowskiego).

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z wykonawcami dużych miejskich inwestycji na terenie Łazarza i Wildy, czyli przebudowy rynku Łazarskiego i ulicy Wierzbięcice, oznakowanie tych miejsc zgodnie z projektem SPP nastąpi wraz z ukończeniem robót budowlanych. Podobnie w przypadku ulic stanowiących dojazd do placów budowy. Chodzi tu o fragment ulicy Lodowej od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego, ulicy Dmowskiego, a także fragmenty ulicy Niegolewskich i Małeckiego. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu i odpłatności na tych ulicach nastąpi najprawdopodobniej do końca września.

ZDM

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Od poniedziałku płatne parkowanie na Wildzie i Łazarzu